Het is herfst, langzaam worden de dagen kouder en natter. Deze week regende ik op het schoolplein weer flink nat. Gelukkig past mijn peuter nog steeds onder mijn draagjas en bleef hij lekker warm en droog. Ben jij op zoek naar een draagjas of een draagcover voor de herfst en winter? Ik heb de afgelopen jaren verschillende opties getest, onder andere op de Kind+Jugend vakbeurs in Keulen. In dit artikel vertel ik je alles over softshell draagjassen, warme winterdraagjassen, draagvesten en draagcovers.
Let op: een draagjas is nog géén draagsysteem, maar bedoeld om te dragen over je eigen draagdoek of draagzak heen.

Softshell draagjas
Veel merken hebben draagjassen van softshell voor het voorjaar, de herfst en milde winterdagen. Softshell is een ideaal materiaal hiervoor, het is niet té warm maar wel ademend en waterafstotend. Hartje winter als het flink vriest is een softshell jas meestal te koud, maar dan kun je er een warm fleece vest onder dragen. Koop je softshell draagjas daarom bij twijfel liever een maat groter.
De meest bekende softshell draagjassen zijn van de merken Liliputi, Mamalila, Greyse, Hoppediz, Angel Wings, MaM en Wombat&Co. Enkele jassen bespreek ik hieronder uitgebreid. Zoek je informatie over een draagvest, draagcover, winterjas of losse insert? Scroll dan gerust een eindje naar beneden.
Liliputi® 4in1 Babywearing Mama Coat
De Liliputi softshell draagjas is een prachtige jas van heel goede kwaliteit. Hij is relatief lang, waardoor hij ook je bovenbenen lekker warm houdt. De Liliputy jas heeft een smalle pasvorm. Als je stevige bovenarmen of een grote boezem hebt zal de jas minder goed passen. Dit is de warmste en mooiste softshell jas die ik de afgelopen jaren gedragen heb. Op de fiets in de herfst iets té warm naar mijn smaak. De jas is getailleerd en zonder de insert ook heel goed als gewone jas te dragen. Liliputi is een Hongaars merk en heeft ook handtassen, heuptassen en warme babyslofjes in dezelfde prints als de draagjassen.
Specificaties Liliputi softshell draagjas:
- 4 in 1: zwangerschapsjas, buikdragen, rugdragen en gewone jas
- niet geschikt voor buik- en rugdragen tegelijkertijd (dubbeldragen)
- inclusief zwangerschapsinsert
- verstelbare en afneembare capuchon voor de baby
- touwtjes in de insert om de jas mooi aan te laten sluiten
- ritsen onder de armen om hem makkelijker aan en uit te kunnen trekken bij rugdragen
- prijsindicatie: €209,00
- Meer info: www.liliputibabycarriers.com
Greyse softshell jacket
Het Poolse merk Greyse ontwerpt prachtige draagjassen en draagvesten met kleurrijke voeringen en prints. Er zijn niet alleen softshell jassen verkrijgbaar, maar ook regenjassen, dunnere zomerjassen en modieuze hoodies. De Greyse softshell draagjas heeft een zwangerschapsinsert en een insert voor buik- of rugdragen.
Let goed op bij de beschrijving van de jas, bij sommige (oudere) modellen zitten namelijk twee aparte inserts voor buikdragen en voor rugdragen. In dat geval kun je er mee dubbeldragen, maar dat kan dus niet bij alle jassen en prints. Er kan een klein driehoekig stukje softshell ingeritst worden aan de kraag waardoor je eigen hals niet koud wordt.

De Greyse softshell jas heb ik getest op de vakbeurs in Keulen. Bij mij viel hij wat krap om de heupen, waardoor ik een maat groter nodig had dan normaal om de rits dicht te kunnen doen. De Greyse softshell draagjas heeft een adviesprijs van €174,65. Niet goedkoop, maar wel een goede prijs-kwaliteit verhouding voor een mooie draagjas.
Greyse heeft ook fijne oversised draagjassen waarbij je geen losse insert gebruikt, maar die gewoon erg ruim zijn. Deze modellen zijn ideaal als je een kindje in een ringsling op je heup wil dragen. Met een standaard draagjas met een insert voor buikdragen zit de opening voor het hoofd namelijk niet op de juiste plek voor heupdragen.

Specificaties Greyse softshell draagjas:
- twee capuchons: voor de drager en de baby
- inritsbare stof voor bedekking van je eigen hals
- ook zomerjassen, regenjassen, draagtruien en draagvesten verkrijgbaar
- softshell jas verkrijgbaar in vele kleuren en prints
- elastische boord aan de mouwen met duimgat
- prijsindicatie: €174,65
- meer info: www.greyse.com
Mamalila Allweather draagjas
De Mamalila softshell draagjas ‘Allweather’ is al jaren één van de meest populaire draagjassen, en absoluut onze favoriet. De jassen van dit Duitse merk vallen door het getailleerde model erg mooi en zijn zeker geen hobbezakken. De draaginsert kan op de buik of rug gebruikt worden, maar niet tegelijkertijd. Er zitten knopen op de kraag om de jas in je nek te sluiten als het erg koud is. In de insert zit een extra neksteun die je voor kleine baby’s kunt gebruiken.
De Mamalila softshell jas is hier verkrijgbaar voor €199,-. Niet goedkoop, maar Mamalila staat voor het gebruik van duurzame eco-vriendelijke materialen en dat vinden wij ook belangrijk.

De Allweather (softshell) draagjas valt wat ruim, ik kon een maat M jas gemakkelijk dicht krijgen. Er is dan alleen weinig ruimte over om er op koude dagen een dikke trui of een dreumes onder te dragen, daarom heb ik uiteindelijk toch een maat L van deze jas besteld (mijn eigen kledingmaat is 42). Deze valt zonder dik vest eronder wel wat ruim en lang voor mij, maar liever iets te ruim dan te krap.
Ik heb de Mamalila Allweather draagjas afgelopen twee jaar dagelijks gebruikt in de herfst en winter, ook als gewone jas zonder kind erin. Alleen tijdens de wintersport op heel koude dagen (-10 graden) voldeed de jas echt niet meer en droeg ik mijn gewone winterjas. In de herfst 2020 paste mijn peuter van 3,5 jaar nog heel goed onder de Mamalila softshell draagjas.

Specificaties Mamalila Allweater softshell jas:
- 2 inserts: één voor zwangerschap en één voor buik- of rugdragen
- niet geschikt voor buik en rugdragen tegelijkertijd (slechts één draaginsert)
- drukknopen op de kraag
- twee capuchons: voor drager en baby
- neksteuntje voor baby
- mooi getailleerd model
- elastische boord aan de mouwen
- verkrijgbaar in zes kleuren
- prijsindicatie: €199,00
- valt wat groot uit
Mamalila heeft ook prachtige maar dure wollen draagjassen in het assortiment, en een goede allweater winterjas. Als je in de winter dagelijks buiten draagt, bijvoorbeeld om de hond uit te laten, dan heb je echt een goede koop aan een winterdraagjas van Mamalila. De wollen jassen zijn verkrijgbaar vanaf €329,-.
Momawo softshell draagjas
De draagjas van Momawo is een betaalbare 4 in 1 draagjas, die ook gebruikt kan worden voor dubbeldragen met de los verkrijgbare extra babyinsert. De Momawo draagjas valt wat minder getailleerd dan bijvoorbeeld de Greyse of Mamalila jas. Bij mij vielen de mouwen van de jas te lang en erg wijd. Ik testte de Momawo softshell jas in 2017, het lijkt erop dat dit merk inmiddels niet meer bestaat. Tweedehands is de Momawo draagjas soms nog wel voordelig te vinden. De adviesprijs van de softshell jas was €139,95.

Angel Wings wollen draagjas
Het Tjechische merk Angel Wings stond de afgelopen jaren vooral bekend om de prachtige wollen mantel. Deze populaire jas is helaas sinds vorig jaar uit het assortiment en komt ook niet meer terug. Een wollen draagjas niet geschikt voor heel natte herfstdagen, maar wel heel warm en heel mooi. Hij is ook tijdens de zwangerschap en zonder kind erin goed te dragen. Helaas zal je deze draagjas tweedehands moeten zoeken. De oorspronkelijke verkoopprijs was €185,00.
De betaalbare softshell draagjas van Angel Wings is gelukkig weer terug in het assortiment. Je kunt deze bij mawaho.nl verkrijgen voor €144,00. De teddy gevoerde softshell jas van Angel Wings is wel uit de collectie helaas.
Bonprix zwangerschapsjassen
De online shop Bonprix heeft wellicht een wat stoffig imago en is misschien niet de eerste winkel waar je aan denkt bij het kopen van een draagjas. Toch zijn de positiewinterjassen van Bonprix erg populair als draagjassen. Er zijn verschillende modellen die je als zwangerschapsjas en als draagjas kunt gebruiken, en ze zijn veel voordeliger dan bovengenoemde softshell draagjassen van de bekende draagmerken. Voor prijzen van €30,- tot €90,- is er veel keuze, zeker de moeite waard om te proberen toch?
De kwaliteit is uiteraard niet hetzelfde als van een softshell draagjas van €200,00. De katoenen stof is vaak wat sneller pillig en de ritsen lopen niet altijd even soepel. Maar voor een jas die je alleen tijdens de zwangerschap en de eerste winter met je baby wil dragen is dit een goede optie.

Een minpuntje: de Bonprix jassen zijn vaak uitverkocht in de gangbare kledingmaten, dus je moet heel vaak de website checken en geluk hebben dat de draagjas in jouw maat te bestellen is. Rugdragen is niet altijd mogelijk, lees goed de beschrijving die bij de jas staat.
Wij tippen deze softshell draagjas van Bonprix van €71,99 en deze warme winterjas van €97,99
Wombat & Co winterjas
De draagjas ‘Wallaby’ van het Engelse merk Wombat & Co is weliswaar geen softshell jas, maar omdat ik hem heerlijk vind zitten is hij het vermelden hier waard. Deze warme winterjas is wind- en waterdicht en gevoerd, en ook geschikt voor de koude winterdagen. De kraag van fake fur (nepbont) houdt je hals lekker warm, maar is ook afneembaar als je niet wil dat je baby er met het gezichtje tegenaan ligt. In de insert zitten elastieken koordjes die ervoor zorgen dat de jas mooi aansluit.
De Wombat & Co jas is ook geschikt voor mannen, hij heeft geen uitgesproken vrouwelijk getailleerd model. Dit is de ideale draagjas als je door weer&wind buiten je kindje draagt, bijvoorbeeld als je dagelijks je hond uitlaat.
Specificaties Wombat & Co Wallaby draagjas:
- één insert: voor zwangerschap, buik- of rugdragen
- niet geschikt voor buik en rugdragen tegelijkertijd
- drukknopen op de kraag
- afneembare capuchon voor drager
- zachte gebreide boord aan de mouwen
- warm gevoerd met fake fur
- prijsindicatie: €179,00
- valt goed op maat
- meer informatie: Wombat & Co

Draagvesten en draagtruien
Zoek je geen echte draagjas maar gewoon een fijn en betaalbaar warm vest waar je baby ook in kan? Dan zijn er verschillende fijne draagvesten en draagtruien verkrijgbaar. Deze zijn ideaal op frissere zomerdagen en droge herfstdagen. De fleece draagtrui van LennyLamb is zelfs geschikt voor echt koude dagen, in de herfst is deze nog best dik. De meest bekende hoodies en draagvesten zijn:
- Bonprix zwangerschapsvesten
- LennyLamb fleece draagvest
- Greyse hoodie (tip!)
- Boba hoodie
- Boba draagvest
- Aliexpress draagvest
Zelf heb ik in het voor- en najaar met een baby ontzettend veel plezier gehad van mijn goedkope mintgroene Bonprix draagvest, met een dubbele rits. Dit vest is aan de buitenkant van een zachte joggingstof en gevoerd met fleece. In de herfst (10 – 15 graden) is deze nog warm genoeg, maar helaas is hij niet waterdicht. Bij het dragen is je hals helemaal bloot, met een koude wind is dat niet zo fijn. Dan gebruik ik zelf liever de Mamalila softshell draagjas, eventueel met een warm vest eronder.
De Lennylamb draagsweater heb ik op koude dagen in de winter regelmatig gedragen. Hij is echt heerlijk dik en warm. Het aan- en uittrekken van een draagtrui over mijn hoofd vind ik zelf echter niet zo handig, daarom heb ik een voorkeur voor een vest met rits aan de voorkant of een draagjas.
Aliexpress draagvesten
Op draaggroepen op Facebook lees ik regelmatig tips over de draagvesten van Aliexpress (of Groupon). Zelf heb ik deze niet gekocht, onder andere omdat ik niet weet of er veilig stoffen en verf worden gebruikt en daar wil ik mijn kindje niet op laten sabbelen. Wat ik veel gelezen heb is dat de kleuren in de praktijk vaak anders zijn dan op de foto, de fleece stof soms dun is en er vaak geen gat in de jas zit om de baby doorheen te kunnen doen. Je moet dan zelf nog een stuk stof uit de jas knippen, zoals je op onderstaande foto van het zwarte Aliexpress draagvest kunt zien.

Andere opties: losse cover of jasverbreder
Vind je een draagjas of draagvest niet praktisch of te prijzig? Dan zijn er ook andere opties om je baby lekker warm te houden in de winter. Een draagcover kun je aan je draagzak of draagdoek vast maken, en doe je als extra laag om je baby heen. Je eigen jas laat je dan open. Kijk wel even goed of de cover je hals en nek wel bedekt. Bekende draagcovers zijn:
- ByKay cover jeanslook
- Hoppediz Fleece cover 3in1
- Isara fleece draagcover
- Ergobaby winter cover
- MaM Deluxe cover
- Little Frog softshell cover
- Little Frog fleececover
- Mamalila softshell cover en wollen cover
- Ergobaby regencover
Jasverbreder
Nog een handig product dat we op de Kind+Jugend beurs zagen: de Zip Us In draaginsert. Een jasverbreder is een ideaal product als je je eigen jas wil gebruiken als draagjas. De Zip Us In insert rits je eenvoudig aan je eigen jas vast. Er is ook een capuchon en losse voering verkrijgbaar. Als je handig bent met de naaimachine kun je ook een zelf een tussenstuk (insert) voor je eigen jas maken.
Waar moet je op letten als je een draagjas of draagvest koopt?
Sommige jassen of vesten zijn alleen voor buikdragen te gebruiken. Dat is prima als je baby nog klein is, maar zodra je kindje ongeveer een jaar oud is gaan veel mensen hun kindje vaker op de rug dragen. Je kunt je jas of vest dan achterstevoren aan trekken, maar een jas die echt bedoeld is voor rugdragen is veel praktischer.
Sommige merken hebben één draaginsert die je zowel voor buik- als rugdragen kunt gebruiken, andere merken hebben hier twee of zelfs drie aparte inserts voor. Voor dubbeldragen moet je soms een extra insert los erbij kopen. Check het even voor je een jas koopt, want met één insert kun je niet tegelijkertijd buik- en rugdragen als je twee kinderen hebt, of rugdragen met een zwangere buik.
Wil je tijdens koude dagen kunnen dragen dan is het fijn als je vest of draagjas een mogelijkheid heeft om je nek en hals te bedekken. Sommige merken hebben een kraag die je met knoopjes kunt sluiten, zoals de Mamalila softshell jas. Bij de softshell jas van Greyse kun je een klein driehoekig stuk stof bovenaan inritsen. De Wombat & Co draagjas heeft een losse sjaal van nepbont die je om je nek kunt doen. Bij het draagvest van LennyLamb zit een opening voor het hoofd van je baby in de trui, daarboven zit dus gewoon de stof van het warme vest. Bij een vest of draagjas met een dubbele rits zoals die van Bonprix heb je geen bedekte hals.
In augustus en september verkopen veel merken (zoals Mamalila, Greyse, Liliputi) de collectie van het voorgaande jaar in de sale. Je hebt dan niet veel keuze meer in maten, maar als je geluk hebt kun je voordelig een goede draagjas aanschaffen.
Als je wil gaan rugdragen is de hoogte van de opening voor je baby belangrijk om op te letten. Met een draagdoek knoop je meestal hoger op je rug dan met een draagzak. Dan is een draagjas van Bonprix met de opening halverwege de rug niet zo praktisch. Bij de Liliputi softshell jas zit de opening juist wel hoog op de rug.
Wat is jouw favoriete draagjas of draagvest?
Dit artikel is heel lang, maar zeker niet compleet. Er zijn zoveel draagjassen en draagvesten te koop dat een volledig overzicht heel lastig te maken is. Heb jij aanvullingen, of wil je ons laten weten wat jouw favoriete draagjas is? Laat het ons dan weten in een reactie hieronder!
Meer informatie
- Alles over dragen op vakantie
- Welke draagzak huren voor je vakantie
- Dragen in het vliegtuig
- Hoe neem je je bagage mee als je je kind draagt?
Laatste update: oktober 2022.
Dit artikel is geschreven naar aanleiding van mijn bezoek aan de Kind+Jugend vakbeurs 2017, en wordt jaarlijks geactualiseerd. De vermelde prijzen zijn adviesprijzen, hier kunnen geen rechten aan ontleend worden. Wij verkopen zelf geen draagjassen, we hebben ze zelf wel getest zoals je op de foto’s in dit artikel kunt zien.
Dit artikel bevat wel enkele affilliate links. Dat houdt in dat wij een kleine commissie ontvangen als jij via deze link een draagjas koopt. Voor jou kost dat niks extra, maar het helpt ons om deze website te onderhouden.
Wat een fijn artikel! Toch even nieuwsgierig: heb je inmiddels de Hoppediz, de LennyLamb en de Angel Wings al kunnen passen? Ben zelf op zoek naar een mooie en fijne draagjas, dus toch nieuwsgierig hoe die in de vergelijking uitvallen.
Heb je toevallig ook een idee van kwaliteitsverschillen tussen de benoemde merkjassen (logisch dat Bonprix in een iets ander plaatje valt)…?
Thanks alvast!
Ik heb de genoemde jassen helaas nog niet gepast. Qua kwaliteit zijn dit allemaal prima merken. Ze komen allemaal uit de Oost-Europese naaiateliers en deze kunnen heel goede jassen en dragers maken. Bij mijn collega van Draaguitleen kun je diverse draagjassen huren om te proberen.
Wat een fijn artikel!
Nu de dagen kouder worden ben ik op zoek naar een fijn vest of hoodie om onder mijn draagjas te dragen.
Ik heb een mamalia softshell jas en merk dat ik deze zelf echt te fris vind in dit weer.
Mijn zoontje draagt zijn normale kleding in de draagdoek en een mutsje. Hierdoor vermoed ik dat enkel de softshell jas voor hem ook te koud is.
Wat zou jij mij willen adviseren om mt vorst of kou onder de softshell jas te dragen? Draagvest van bobprix of de dikker hooide van LennyLamb?
Alvast super bedankt!
Laura
Ik vind mijn Mamalila softshell nu zelf ook te koud inderdaad, zeker op de fiets. Ik draag er meestal een gewoon dik vest van WE of Hema onder, en soms mijn Bonprix draagvest. Een gewoon vest eronder vind ik handiger, een draagvest moet namelijk helemaal uit als ik vanuit de bakfiets of de auto ga dragen. Dan sta ik in een dun truitje buiten te bibberen. Op dit moment draag ik daarom vooral over mijn eigen warme winterjas heen, en mijn zoontje heeft dan een warm fleecepak van Lidl aan. Dan hoef ik mijn draagjas niet eerst uit te doen als ik ga dragen.
Wat een fijn artikel! Ik heb momenteel nog geen draagjas maar ben wel zoekende… Is er ergens binnenkort nog een beurs waar ik verschillende jassen kan passen dat je weet? Zodat ik uit ervaring ook een goede keuze kan maken?
Op 9 juni is de Ouders Natuurlijk beurs, wellicht dat daar draagwinkels staan. De meeste merken die draagjassen maken komen echter niet uit NL, dus die zullen niet op de beurs aanwezig zijn. Zij presenteren hun nieuwe collecties op de vakbeurs in Duitsland aan de retailers. Verschillende draagconsulenten hebben ook draagjassen in hun draagbieb om te kunnen passen, ik denk dat je daar de meeste keuze zal hebben.
Hoi,
Wat een fijn artikel om te lezen. Ga de site zeker opslaan om vaker te lezen.
Ik ben op zoek naar een goede zwangerschapsjas/draagjas die ik in het najaar winter en voorjaar goed kan dragen. De mamalila all wheater zag er goed uit, maar nu kwam ik ook een jas van hoppediz tegen (heeft er schijnbaar maar 1) Heb je hier al ervaring mee?
Wat een prachtige bron aan informatie! Ik was opzoek naar een oplossing voor een praktische zwangerschapsjas en had al snel door in de huidige zwangerschapswinkels dat dit geen evidentie is – tenzij je er graag voor veel geld als een grote plastiekzak bij loopt. Dankzij deze info heb ik bij Greyse een zwangerschapsjas 4-in-1 besteld en nog voor mijn man en ik elk een sweater met kapje voor- of achteraan. De sweater kunnen we nog niet uittesten, daar we nog in blijde verwachting zijn, maar ivm de jas, daar ben ik dol op! Super praktisch voor een schappelijke prijs. Je bent enorm bedankt voor al jouw tijd dat je in dit onderzoek gestoken hebt, het heeft me enorm geholpen. Veel succes in alles wat je doet! Groetjes, stefi
Wat leuk om te horen! Graag gedaan, en heel veel plezier met je Greyse jas!