Op de Kampeer en Caravan Jaarbeurs vorige week in Utrecht hebben veel campings en toeristische regio’s zich gepresenteerd. Heb je de beurs gemist? Geen probleem, wij zetten de leukste kampeerbestemmingen voor kleine kinderen voor je op een rij!
Frankrijk
Camping Domaine du Verdon **** in het Zuid-Franse Castellane is voor ons een bekende. Tien jaar geleden hebben wij hier al met de tent gekampeerd, toen nog zonder kind. Inmiddels is Domaine du Verdon één van de topcampings van VacanSoleil. In de directe omgeving liggen de bekende Gorges du Verdon, de Grand Canyon du Verdon en het meer van Sainte Croix. Dit zijn de grootste trekpleisters van dit stukje Provence. De camping heeft 500 staanplaatsen, verschillende zwembaden met glijbanen en een animatieprogramma. Het is een echte gezinscamping in een regio waar veel te doen is. Ook oudere kinderen kunnen zich hier goed vermaken.
Zoek je een echt luxe en ruime camping dan is de vijfsterrencamping L ‘Ardéchois een aanrader. Deze camping is in 2014 door de ANWV genomineerd voor Camping van het jaar in de categorie familiecampings. De camping ligt in de Franse Ardèche, een perfect gebied voor (race)fietsers. Kinderen kunnen spelen in het zwembad of in de rivier, en er is een Nederlandstalig animatieteam.
Ardennen
Blijf je liever dichter bij huis dan zijn de Belgische Ardennen ideaal voor gezinnen met kinderen. Er zijn veel grotten, kastelen, riviertjes en pittoreske dorpjes en je kunt natuurlijk wandelen en fietsen. Camping Le Roptai *** is een familiecamping met zwembad, en ligt vlakbij de beroemde Grotten van Han.
De Luxemburgse Ardennen zijn een paradijs voor wandelaars. Het beroemde Mullerthal (‘Klein Zwitserland’) hebben we lang geleden al een keer bezocht, maar staat zeker nog op de planning voor de komende jaren. Op de beurs kregen we een mooie kaart van www.camping.lu, de vereniging van campingexploitanten van het Groothertogdom Luxemburg. De kaart is op de website gratis aan te vragen. Je kunt er alle campings op vinden, zoals de luxe 5* Camping Birkelt met overdekt binnenzwembad. In de omgeving van het idyllische burchtstadje Larochette liggen veel kindvriendelijke campings.
Oostenrijk
Een andere toeristische regio die zich presenteerde op de beurs is het Oostenrijkse Steiermark, het groene hart van Oostenrijk. In de brochure staan 27 campings met maximaal 200 staanplaatsen. In de regio is heel veel te doen voor kinderen, er zijn bijvoorbeeld zomerrodelbanen, avonturenparken, dierenparken en kastelen. In de Oostenrijkse regio Salzburgerland ligt camping Mautendorf, die ook met een stand op de beurs aanwezig was. De camping ligt direct bij de 8-persoons gondelbaan van het wandel- en skigebied Grosseck Speiereck. De camping ligt dicht bij de snelweg en is dus ook geschikt voor een tussenstop als je onderweg bent naar Kroatië.
Kamperen in eigen land
Zoek je een camping dichter bij huis of tips voor de meivakantie? Lees dan ons artikel over de Duinboeren die we ook op de beurs zagen.